OPEN HOUSE VILNIUS, 2015. Įspūdžiai
2015-04-30

Atviros architektūros savaitgalis - renginys, suteikiantis galimybę kiekvienam iš arčiau pažinti šiuolaikišką ir išskirtinę Vilniaus miesto architektūrą. Atviros architektūros savaitgalio metu duris atvėrė Vilniaus pastatai, kurie yra visiškai arba iš dalies neprieinami visuomenei. Taigi ir mūsų studija išsiruošė į ekskursiją. Aplankyti trys objektai: LR Prokuratūrų administracinis pastatas (architektas: K.Lupeikis, 2008 m.), Lietuvos kompozitorių sąjungos namai  su gyvenamųjų namų kvartalu (architektai:  V.E.Čekanauskas, V.Brėdikis, 1966 m.) ir gyvenamasis kvartalas "Rasų namai" (architektai: "R.Paleko ARCH studija" ir "Plazma", 2015 m.)

Renginio organizatorius: Architektūros fondas

Įspūdžiai...

Puikus renginys, ačiū organizatoriams! Džiugu, kad į "šiuolaikinės" architektūros meniu pateko ir dar vis nepasenę moderniąjai Lietuvos  architektūrai pamatus pakloję V.E.Čekanausko (ŠMC - 1967 m., Lietuvos kompozitorių sąjungos namai - 1966 m.), V.Brėdikio, E.N.Būčiūtės (Ūkio ministerija - 1973 m.), G.Baravyko (Nacionalinė dailės galerija - 1980 m., Vilniaus santuokų rūmai - 1974 m.), V. ir A.Nasvyčių (Viešbutis ir restoranas "Neringa" - 1960 m., Lietuvos nacionalinis dramos teatras - 1981 m.) kūriniai.

Visais laikais, bet koks žmogaus kūrinys buvo ir yra vertinamas dvejopai - pagal turinį ir formą. Pagal kūrinyje įskiepytą mintį, jos gylį, aktualumą, daugiasluoksniškumą, ilgaamžiškumą.. ir jos fizinę išraišką, t.y. iškalbingumą ir įtaigą. Šiuolaikiškai kalbant, pagal architektūrą ir dizainą :)

Aplankius tris objektus, objektyviai reziumuojame, jog 2:1 laimi dizainas. Kas kur, pabandykite atspėti patys :)

 

 

 

 

 

Lietuvos kompozitorių sąjungos namai  su gyvenamųjų namų kvartalu (architektai:  V.E.Čekanauskas, V.Brėdikis, 1966 m.)

 

 

 

LR Prokuratūrų administracinis pastatas (architektas: K.Lupeikis, 2008 m.)

 

 

 

gyvenamasis kvartalas "Rasų namai" (architektai: "R.Paleko ARCH studija" ir "Plazma", 2015 m.)

Loading...