įdomi statistika - maždaug kas dešimtame mūsų projekte suprojektuojame po akvariumą. Šiai dienai viso suprojektuota jau 18-a įvairaus dydžio akvariumų, iš jų 5-i jūriniai.
Kodėl apsisprendimas turėti akvariumą turi būti priimamas jau projektavimo metu? Pirma, todėl, kad akvariumas - gyvas ir, kaip ir bet kuriam kitam namų gyventojui, jam reikia patogios ir tinkamos vietos. Antra, iš anksto laiku suplanavus jo vietą, galima pasirūpinti reikiamų inžinerinių tinklų įrengimu, kas labai palengvina sklandų akvariumo gyvavimą ir kasdienę jo priežiūrą. O tai ir yra svarbiausia, norint, kad akvariumas su savo gyventojais jaustųsi gerai ir džiugintų.
Bene įspūdingiausias pasaulyje Amazonės biotopo guru Takashi Amano (ADA) akvariumas Lisabonoje
Tūrėti akvariumą, tai reiškia, neišvengiamai juo domėtis. Ne paslaptis, kad būtent šis pomėgis reikalauja nemažai sisteminių žinių apie gamtą, biorūšis, chemiją, fiziką ir estetiką. Akvariumo grožis visada bus tiesiogiai proporcingas į jį įdėtam žinių kiekiui.
Iš esmės akvariumus galima suskirtsyti į dvi sustambintas grupes: jūriniai ir gėlavandeniai.
Savo ruoštu abi grupes dar galima skirstyti į porūšius, kurie dar tiksliau apibūdina akvariumo fauną ir florą. Šioje vietoje pats laikas susipažinti su terminu "biotopas", kuris yra tam tikras akvariumo, kaip tam tikros gamtinės ekosistemos, kūrybinės vertės matas. Pirmasis biotopo sąvoką pavartojo mokslininkas F.Dalas 1903 m. - tai aplinka, kurios reikia tam tikros rūšies organizmui išgyventi. Iš čia matyti, kad tikrasis akvariumų mylėtojų pomėgis nėra auginti žuvytes ar kitokius vandens gyvūnus, tikroji veikla yra nukreipta į tam tikros specifinės ekosistemos, t.y. biotopo kūrimą, arba, tiksliau, atkartojimą.